Pozwolenie na broń.

Jak to działa? Krok po kroku.

Działamy w całym kraju już na ponad 50 strzelnicach. Przygotujemy Cię do egzaminu (teoria i praktyka), wypełnimy dla Ciebie wymagane dokumenty i poprowadzimy „za rękę” przez cały proces.

KROK 1 – Zapisujesz się do naszego stowarzyszenia i robisz opłaty.
KROK 2 – Po min. 30 dniach zdajesz prościutki egzamin, przygotujemy Cię do niego.
KROK 3 – Robisz wymagane badania.
KROK 4 – Zamawiasz u nas wniosek o wydanie pozwolenia. Przesyłasz go do KWP.
KROK 5 – Czekaj 30 dni na list z pozwoleniem na broń. Jeżeli jesteś niekarany to masz 100%, że decyzja będzie pozytywna.
KROK 6 – Zamawiasz zaświadczenia uprawniające do zakupu broni. W drogę na zakupy.

Całość trwa około 3-4 miesiące.

Suma kosztów to niecałe 1900 zł płatne etapami (nie z góry).

Na pozwolenie, które możesz zrobić można kupić broń bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm, centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm i broń gładkolufowa w każdym kalibrze. (Podstawa prawna Art. 10 ust. 4 Ustawy o Broni i Amunicji z 21 maja 1999 r.) Czyli prawie wszystko co mamy na rynku. Na przykład Glock 17, AK47, karabinek M16, rewolwer magnum, pistolet maszynowy Scorpion i inne.

Nasi Partnerzy

Możesz liczyć na stosowne zniżki, rabaty i benefity u naszych partnerów, z którymi współpracujemy.
Od zakupu sejfu, przez akcesoria, broń, szkolenia i inne benefity.

Wypełnij formularz deklaracji członkowskiej, opłać wymagane wpisowe i składkę a następnie zaloguj się na nasz Discord. Potem oczekuj na kontakt z naszej strony. Otrzymasz dane dotyczące dalszego zapisu na egzamin.

To proste!

Znajdziemy strzelnice w Twojej okolicy

Dołączasz do naszego Discorda, uczysz się teorii. Spotykamy się na strzelnicy i ćwiczymy do części praktycznej. Po 30 dniach możesz przystąpić do egzaminu. Zdajesz śpiewająco i przechodzimy dalej.

Badania i wniosek do KWP

Robisz wymagane badania, pomożemy znaleźć centrum psychologiczne w Twojej okolicy. Wykonujesz badania ogólne, psychologiczne, psychiatryczne, okulistyczne. Otrzymujesz dwa zaświadczenia – psychologiczne i lekarskie. Kompletujesz załączniki a wniosek wysyłasz do właściwego miejscowo WPA KWP.

Pozwolenie na broń i zakupy

Jeżeli posiadasz status osoby niekaranej pozwolenie otrzymujesz w ciągu 30 dni. Wnioskujemy o zaświadczenia uprawniające do zakupu broni, tzw. „promesy”. Po około 7 dniach otrzymujesz dokumenty i od tego momentu możesz jechać na zakupy po wymarzonego Glocka, AK47, strzelbę, pistolet maszynowy Scorpion itp.

Tak wygląda egzamin praktyczny

Tak wygląda egzamin z części praktycznej. 5 strzałów z karabinka, 5 z pistoletu i 4 ze strzelby. Oceniane jest skupienie na tarczy (w przypadku 2 pierwszych) oraz na strzelbie wymagane obalenie 3 z 4 celi.

Teoria to 10 pytań jednokrotnego wyboru a/b/c. Baza pytań to prawie 800 pozycji z całego wymaganego zakresu wiedzy.

Dostępne
Dla
Każdego

Każdy pełnoletni, posiadający status osoby niekaranej, zdrowy i posiadający adres pobytu na terenie Polski może otrzymać pozwolenie na broń. Od nowelizacji Ustawy o Broni i Amunicji z 2011 r. uzyskanie pozwolenia na broń nie jest uznaniowe. To znaczy, że Komendant na koniec nie może odmówić.

Tak się bawimy, na filmie 99% osób to cywile z zajawką.

Potrzebujesz pomocy?

Rozumiemy, że formalności związane z dokumentacją i wnioskami mogą być czasem skomplikowane i przytłaczające. Jeśli napotkałeś trudności, masz wątpliwości lub potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień dotyczących naszych formularzy i procedur, jesteśmy tu, by Ci pomóc!

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego na naszej stronie lub o kontakt telefoniczny pod podanym numerem. Jesteśmy tu, by ułatwić Ci proces składania dokumentów i wniosków oraz upewnić się, że wszystko przebiega sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Twoja pewność i zrozumienie są dla nas priorytetem. Zapraszamy do kontaktu!

+48 793 131 095

Dziękuję Stowarzyszeniu za przyjęcie, wspolne treningi i szkolenia. Dla tych co się zastanawiają jak zdobyć broń, czy im to potrzebne? Jest podany kontakt, odzywajcie się, rozwiewajcie swoje wątpliwosci, służymy radą i pomocą. Nie słuchajcie wychowanków Dziewulskiego którzy uważają że obywatel powinien być z bronia nie obyty i powinien byc bezbronny, albo takich co gdzies cos tam slyszeli i uwazaja sie za expertow.

Mariusz Wieczorek

Łask, łódzkie

Dziękuję całemu Stowarzyszeniu ASY, za przyjęcie, i przygotowania do egzaminu, co było niezbędne i pomocne. Wszystko co było do zdania, zdane na 100%. Wyczerpujące rozwiania wątpliwych pytań, porady... Jednym słowem SUPER!!!!

Marcin Pomorski

Lublin, lubelskie

Dowiedz się więcej

Wypełnij poniższy formularz, prześlemy Ci na maila szczegóły dotyczące przystąpienia do stowarzyszenia oraz procedury uzyskiwania pozwolenia na broń. Jeżeli nie widzisz maila - sprawdź zakładkę Spam.

Kontakt

Obszar działania:
Szczecin, Gdańsk, Poznań, Kraków, Łódź, Zduńska Wola, Warszawa, Lublin, Katowice, Poznań, Rzeszów, Ełk, Częstochowa, Wrocław, Zielona Góra, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Koszalin i inne. (Zapytaj)

Adres obsługi korespondencji:
Stowarzyszenie Miłośników Karkówki z Grilla i Broni Kolekcjonerskiej ASY(-BIS)
Wiechutki 13
98-200 Sieradz, PL

Darowizny prosimy przesyłać na konto:
36 1870 1045 2083 1081 3410 0001

Skip to content