Pozwolenie na broń.

Jak to działa? Krok po kroku.

Wiemy, że każdy z nas może napotkać na chwilowe trudności czy niejasności, zwłaszcza w dziedzinie tak szerokiej i wymagającej jak strzelectwo.

KROK 1 – Zapisujesz się do naszego stowarzyszenia i robisz opłaty.
KROK 2 – Po min. 30 dniach zdajesz prościutki egzamin, przygotujemy Cię do niego.
KROK 3 – Robisz wymagane badania.
KROK 4 – Zamawiasz u nas wniosek o wydanie pozwolenia. Przesyłasz go do KWP.
KROK 5 – Czekaj 30 dni na list z pozwoleniem na broń. Jeżeli jesteś niekarany to masz 100%, że decyzja będzie pozytywna.
KROK 6 – Zamawiasz zaświadczenia uprawniające do zakupu broni. W drogę na zakupy.

Całość trwa około 3-4 miesiące.

Suma kosztów to niecałe 1900 zł płatne etapami (nie z góry).

Na pozwolenie, które możesz zrobić można kupić broń bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm, gładkolufowej. Czyli prawie wszystko co mamy na rynku, poniżej przykłady. Na przykład Glock 17, AK47, karabinek M16, rewolwer magnum, pistolet maszynowy Scorpion i inne.

To proste!

Znajdziemy strzelnice w Twojej okolicy

Dołączasz do naszego Discorda, uczysz się teorii. Spotykamy się na strzelnicy i ćwiczymy do części praktycznej. Po 30 dniach możesz przystąpić do egzaminu. Zdajesz śpiewająco i przechodzimy dalej.

Badania i wniosek do KWP

Robisz wymagane badania, pomożemy znaleźć centrum psychologiczne w Twojej okolicy. Wykonujesz badania ogólne, psychologiczne, psychiatryczne, okulistyczne. Otrzymujesz dwa zaświadczenia – psychologiczne i lekarskie. Kompletujesz załączniki a wniosek wysyłasz do właściwego miejscowo WPA KWP.

Pozwolenie na broń i zakupy

Jeżeli posiadasz status osoby niekaranej pozwolenie otrzymujesz w ciągu 30 dni. Wnioskujemy o zaświadczenia uprawniające do zakupu broni, tzw. „promesy”. Po około 7 dniach otrzymujesz dokumenty i od tego momentu możesz jechać na zakupy po wymarzonego Glocka, AK47, strzelbę, pistolet maszynowy Scorpion itp.

Tak wygląda egzamin praktyczny

Tak wygląda egzamin z części praktycznej. 5 strzałów z karabinka, 5 z pistoletu i 4 ze strzelby. Oceniane jest skupienie na tarczy (w przypadku 2 pierwszych) oraz na strzelbie wymagane obalenie 3 z 4 celi.

Teoria to 10 pytań jednokrotnego wyboru a/b/c. Baza pytań to prawie 800 pozycji z całego wymaganego zakresu wiedzy.

Dostępne
dla każdego

Każdy pełnoletni, posiadający status osoby niekaranej, zdrowy i posiadający adres pobytu na terenie Polski może otrzymać pozwolenie na broń. Od nowelizacji Ustawy o Broni i Amunicji z 2011 r. uzyskanie pozwolenia na broń nie jest uznaniowe. To znaczy, że Komendant na koniec nie może odmówić.

Tak się bawimy, na filmie 99% osób to cywile z zajawką.

Potrzebujesz pomocy?

Rozumiemy, że formalności związane z dokumentacją i wnioskami mogą być czasem skomplikowane i przytłaczające. Jeśli napotkałeś trudności, masz wątpliwości lub potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień dotyczących naszych formularzy i procedur, jesteśmy tu, by Ci pomóc!

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego na naszej stronie lub o kontakt telefoniczny pod podanym numerem. Jesteśmy tu, by ułatwić Ci proces składania dokumentów i wniosków oraz upewnić się, że wszystko przebiega sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Twoja pewność i zrozumienie są dla nas priorytetem. Zapraszamy do kontaktu!

+48 793 131 095

Dziękuję Stowarzyszeniu za przyjęcie, wspolne treningi i szkolenia. Dla tych co się zastanawiają jak zdobyć broń, czy im to potrzebne? Jest podany kontakt, odzywajcie się, rozwiewajcie swoje wątpliwosci, służymy radą i pomocą. Nie słuchajcie wychowanków Dziewulskiego którzy uważają że obywatel powinien być z bronia nie obyty i powinien byc bezbronny, albo takich co gdzies cos tam slyszeli i uwazaja sie za expertow.

Mariusz Wieczorek

Łask, łódzkie

Dziękuję całemu Stowarzyszeniu ASY, za przyjęcie, i przygotowania do egzaminu, co było niezbędne i pomocne. Wszystko co było do zdania, zdane na 100%. Wyczerpujące rozwiania wątpliwych pytań, porady... Jednym słowem SUPER!!!!

Marcin Pomorski

Lublin, lubelskie

Uzyskaj pozwolenie na broń

Wypełnij poniższy formularz, aby przejść na właściwą deklarację członkowską. Następnie ją również wypełnij i sprawdź maila - tam będą dalsze kroki.

Kontakt

Obszar działania:
Szczecin, Gdańsk, Poznań, Kraków, Łódź, Zduńska Wola, Warszawa, Lublin, Katowice, Poznań, Rzeszów, Ełk, Częstochowa, Wrocław, Zielona Góra, Bydgoszcz, Olsztyn, Białystok, Koszalin.

Adres obsługi korespondencji:
Stowarzyszenie Miłośników Karkówki z Grilla i Broni Kolekcjonerskiej ASY
Wiechutki 13
98-200 Sieradz, PL.